Nákupný zoznam

Fantastické hrnčekové palacinky s tvarohom, top RECEPT

08.03.2021

 • 5.0/5

Fantastické hrnčekové palacinky s tvarohom. Top recept so značkou Najlepšie koláče. Sladká dobrota pre celú rodinu.

Vynikajúce klasické hrnčekové palacinky s tvarohom, overený recept

Najlepšie klasické hrnčekové palacinky s tvarohom. Nech sa páči. Vyskúšajte jednoduchý recept so značkou Najlepšie koláče. Chutia naozaj fantasticky. Potrebujete iba hrnček.

Naše chutné jemnučké palacinky môžete plniť aj domácim džemom, lekvárom, grankom, kakaom zmiešaným s práškovým cukrom, pridať šľahačku, čerstvé ovocie a poliať roztopenou čokoládou. Úžasná sladká dobrota pre celú rodinu.

Cesto na palacinky by malo byť bez hrudiek, použijeme preto suroviny izbovej teploty. Keď chceme palacinky hrubšie, na rozpálenú panvicu pridáme viac cesta. Ak milujeme palacinky tenučké, nalejeme menej palacinkového cesta.

Vyskúšajte aj recept na skvelé hrnčekové palacinky, obľúbený recept webu Ženyvmeste.sk

Ako pripraviť vynikajúce hrnčekové palacinky s tvarohom

 • Čas prípravy: 15 minút
 • Čas pečenia: 15 minút
 • Počet kusov: 10-12 (3 až 4 porcie)

Najlepšie koláče vám dnes prinášajú novinku, top recept na fantastické hrnčekové palacinky s tvarohom. Inšpirujte sa. Sladké maškrtenie želáme.

Palacinky. Pochúťka, ktorú milujú malí aj veľkí. Múka, mlieko, vajcia, suroviny, ktoré sú dostupné v každej kuchyni. Najlepšie koláče pre vás pripravili recept na jemné palacinky, ktoré sú v zdravšej verzii zo špaldovej múky, so skvelou tvarohovou náplňou. Mňam.

Máme pre vás recept na najlepšie hrnčekové palacinky webu DobráKuchyňa.skSkúste aj najlepšie palacinky na svete.

Najlepšie hrnčekové palacinky s tvarohom, ktoré si obľúbite

(Na 10-12 kusov, 3-4 porcie)


Ingrediencie

 • 1 štipka - soľ
 • 1 podľa potreby - olej
 • 3 ks - vanilínový cukor
 • 1 podľa chuti - práškový cukor
 • 2 ks - väčšie vajce
 • 3 polievková lyžica - olej alebo roztopené maslo
 • 1 hrnček - hladká špaldová (hladká) múka
 • 500 g - jemný nízkotučný tvaroh
 • 0,5 hrnčeka - minerálka
 • 1,5 hrnček - mlieko
Poslať ako nákupný zoznamFantastické hrnčekové palacinky s tvarohom, top RECEPT

Fantastické hrnčekové palacinky s tvarohom - postup receptu

           hrnček 250 ml

Ingrediencie: 1,5 hrnčeka mlieka, 0,5 hrnčeka minerálky (perlivej vody), 1 hrnček hladká špaldová (hladká) múka, 2 ks väčšie vajce, 3 polievkové lyžice oleja (roztopeného masla), 1 ks vanilínový cukor, štipka soli na pečenie: olej podľa potreby na tvarohovú náplň palaciniek: 500 g jemný termizovaný tvaroh, 2 ks vanilínový cukor na posypanie palaciniek: práškový cukor (podľa chuti) 

 1. V mlieku a minerálke rozmiešame vajcia, postupne primiešavame múku. Nakoniec zapracujeme olej (maslo), vanilínový cukor a štipku soli. Minerálka a mlieko by mali mať izbovú teplotu.
 2. Pripravíme si tvarohovú náplň. Do tvarohu primiešame vanilínový cukor. Ak milujeme hrozienka či brusnice, namočíme ich do vody (môžeme zvoliť aj rum), aby zmäkli. Primiešame k tvarohu. 
 3. Kvalitnú panvicu rozohrejeme, potrieme ju tenkou vrstvou oleja pierkom. Na panvicu pridáme jednu menšiu naberačku cesta, ktorú rozlejeme po celej ploche panvice. Upečieme palacinky. 
 4. Palacinky pečieme z oboch strán, mali by mať hnedasté škvrny. Trvá to naozaj iba zopár minút. Z tohto množstva upečieme 10 až 12 kusov. Palacinky plníme tvarohovou náplňou, zrolujeme.
 5. Hotové hrnčekové palacinky s tvarohom podávame posypané práškovým cukrom, môžeme ich ešte dozdobiť podľa vlastnej fantázie - ovocím, šľahačkou, ale aj čokoládovou polevou.

Tip na najlepšie koláče: Ak by bolo hrnčekové cesto príliš husté, prilejeme ešte mlieko. Keď máme palacinkové cesto zasa redšie, primiešame ďalšiu múku.

Zdravšia sladká maškrta.

Skúste si s nami pripraviť aj jednoduchý hrnčekový jablkový koláč

Prihláste sa na náš newsletter

A čítajte najnovšie recepty bez reklamy!

Všetky recepty

Najnovšie koláče a zákusky

Aktuálne recepty