1x hlasované
Čas prípravy: 15 minút,
Čas pečenia: 45-50 minút,
Počet porcií: 16 kusov,
 

Nadýchaná bábovka, overený recept na úžasnú bábovku z pudingových práškov. Klasika. Pripravte si ju doma úplne jednoducho. Vyskúšajte bábovku podľa vyskúšaného receptu portálu najlepsiekolace.sk.

Nadýchaná bábovka

Overený recept na nadýchanú bábovku z pudingových práškov je klasika kúsok inak. Pripravte si ju doma úplne jednoducho. Vyskúšajte bábovku podľa vyskúšaného receptu portálu najlepsiekolace.sk.

Bábovka je proste klasika, dokáža spríjemniť každú voľnú chíľku, alebo koniec víkendu. Je skvelá na oslavy, výlety, alebo len tak, ku kávičke. A bábovku z pudingových práškov ste už vyskúšali? Ak nie, tak teraz je ten správny čas.

Koláčik je to jemnučký ako pierko, úžasne chutný a dokonca môže byť vhodný aj pri bezlepkovej diéte.  Rozhodne vám príprava tejto výbornej bábovky nebude stáť veľa času a pochutí si na nej väčšia spoločnosť. Vyskúšajte aj recept na výbornú hrnčekovú bábovku

Prečo je obľúbená?

Nadýchaná bábovka si získala svoje miesto v srdciach mnohých ľudí pre svoju nezameniteľne vzdušnú a mäkkú textúru, ktorá sa pri jedení skvele rozplýva v ústach.

Nadýchaná bábovka poteší svojou ľahkosťou, pričom zároveň poskytuje bohatú a uspokojivú chuť, čo je v kulinárskom svete považované za výnimočnú kombináciu. Obľuba nadýchanej bábovky môže byť tiež spätá s jej univerzálnosťou.

Môže byť sladká alebo slaná, prispôsobená rôznym príležitostiam a oslavám, a je vždy skvelou voľbou, či už ako rýchla desiatová snídaňa, pohostenie pre návštevy, alebo ako súčasť rodinného oslávenia.

Navyše, vôňa čerstvo upečenej bábovky, ktorá sa šíri domom, vytvára pocit pohody a domáckosti, čo je v našich životoch nevyhnutne potrebné.

Práve tieto aspekty – univerzálnosť, chutnosť a vytváranie atmosféry pohostinnosti – nadýchaná bábovka sa tak stala jedným z najobľúbenejších pekárenských výrobkov na svete. Skúste aj náš recept na pudingovú bábovku. Máme aj recept na vínové koláčiky. A tu je aj banánová bábovka.

 Ingrediencie

  • hrnček 200 ml,
  • 5 vajec,
  • štipka soli,
  • 1 hrnček práškového cukru,
  • 1 vanilínový cukor,
  • 1 hrnček oleja (roztopeného masla),
  • 1 prášok do pečiva,
  • 4 pudingové prášky po 40 g (napr. čokoládový, jahodový, kokosový, vanilkový).
  • Na vymastenie formy: maslo, strúhaný kokos (bezlepková diéta) alebo hrubá múka,

Postup receptu na nadýchanú bábovku

1Bábovkovú formu si dôkladne vytrieme maslom, následne ju vysypeme kokosom alebo hrubou múkou. Rozbijeme si vajíčka a oddelíme si žĺtky. Bielky si vyšľaháme so štipkou soli na tuhý sneh.

Bábovkovú formu si dôkladne vytrieme maslom. Foto - Nela

2V inej miske zase vyšľaháme žĺtky s cukrami do peny, zašľaháme olej, potom prášok do pečiva. Na záver si do zmesi opatrne zapracujeme aj sneh z bielkov. Múku v tomto recepte nepoužijeme.

Vyšľaháme žĺtky. Foto - Nela

3

Vzniknuté nadýchané cesto si rozdelíme do štyroch misiek. Potrebujeme rovnako štyri pudingové prášky rôznej chuti a farby. Bábovka tak bude nielen skvele chutiť, ale aj pekne vyzerať. Do každej misky s cestom opatrne zapracujeme suchý puding.

Cesto si rozdelíme. Foto - Nela

4

Na 180 °C si predhrejeme rúru. Do vymastenej a vysypanej formy pomaly lejeme jednotlivé farebné cestá. Bábovku vložíme do vyhriatej rúry a pečieme približne 35 minút. Rúru počas pečenia neotvárame, aby bábovka nepľasla.

Cesto si rozdelíme. Foto - Nela

5

Po 35 minútach teplotu v rúre znížime na 160 oC a pečieme ešte približne 15 minút. Upečenú bábovku necháme poriadne vychladiť.

Bábovku vložíme do vyhriatej rúry. Foto - Nela

Tip na záver: Koláčik nakrájajte na kúsky, doplnte kopčekom zmrzliny alebo šľahačky, nezabudnite na čerstvé ovocie podľa chuti. Vylepšite prípadne ešte medovkou. Nadýchaná bábovka je úžasná dobrota, ktorá očarí každý maškrtný jazýček. A aká múka ide do bábovky?

Dobrú chuť. Vybrali sme pre vás aj recept na výbornú pudingovú bábovku. Vyskúšajte aj recept na český hrnčekový jablkový koláč.

Nadýchaná bábovka je hotová. Foto - Nela
Nadýchaná bábovka je hotová. Foto – Nela

Videorecept

Ako dosiahnem, aby bola bábovka naozaj nadýchaná a vzdušná?

Aby bola bábovka naozaj nadýchaná a vzdušná, je dôležité dodržiavať niekoľko kľúčových krokov v procese jej prípravy:

Vyšľahajte Bielka: Bielka vajec by mali byť vyšľahané do tuha, aby ste do cesta vniesli čo najviac vzduchu. Tento vzduch následne pomáha cestu nadýchnuť počas pečenia.
Šetrne Miešajte: Keď pridávate suroviny ako múku alebo vyšľahané bielka, je dôležité cesto miešať veľmi šetrne. Miešajte pomaly a konzistentne, aby ste minimalizovali stratu vzduchu z cesta.
Presné Množstvo Kypriaceho Prášku: Uistite sa, že používate správne množstvo kypriaceho prášku do pečiva, pretože práve on je zodpovedný za nafúknutie a vzdušnosť cesta počas pečenia.

Správna Teplota Pečenia: Predohrev rúry na správnu teplotu je kľúčový. Ak je rúra príliš horúca, cesto sa bude zdvíhať príliš rýchlo a môže potom kolabovať. Ak je príliš studená, cesto sa nemusí zdvihnúť vôbec.
Neotvárajte Rúru: Počas pečenia bábovky sa vyhnite otváraniu rúry, aspoň kým nie je skoro hotová. Náhle zmeny teploty môžu spôsobiť, že cesto spadne.
Správna Konzistencia Cesta: Cesto by malo byť dostatočne husté, aby udržalo vzduchové bubliny, ale nie príliš tuhé, aby ich obmedzovalo. Vhodná konzistencia je kľúčová.

Dodržaním týchto tipov a trikov dosiahnete, že vaša nadýchaná bábovka bude krásne vzdušná, čo je predpokladom pre jej chutnosť a úspech u hostí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu