2x hlasované
Čas prípravy: 10 minút,
Počet porcií: 4 – 5 porcií,
 

Najlepší domáci kakaový termix. Zdravý fit recept so značkou Najlepšie koláče. Vyskúšajte, pochutí si celá rodina.

Domáci kakaový termix

Milujete jogurtovo tvarohové dezerty? Nech sa páči. Najlepšie koláče majú pre vás recept na skvelý domáci kakaový termix, ktorý je lahodný a chutný. Čo je dôležité, nie je veľmi kalorický, môžete si ho dopriať bez výčitiek.

Sladké maškrtenie pre všetkých. Inšpirujte sa najlepší kakaový dezert s ovocím. Nepečiete, ale milujete sladké? Najlepšie koláče myslia aj na Vás. Ponúkame rýchly fit recept na skvelý domáci kakaový termix.

Prípravu zvládne aj každý začiatočník, postačí vám iba zopár minút. Keď chcete domáci termix ešte hustejší, pridajte hustý biely jogurt a jemný tvaroh v rovnakom pomere.

Kakaový termix môžete nechať zachladiť a dozdobiť čerstvým ovocím podľa obľuby, čokoládovými kúskami, ale aj medovkou či mätou. Úžasná zdravá pochúťka. Mňam.

Prečo je obľúbený?

Domáci kakaový termix je obľúbený z niekoľkých dôvodov. Zosumarizovali sme tie hlavné dôvody:

  • Chuť: Vytvára lahodný, bohatý a útulný nápoj, ktorý je obzvlášť obľúbený v chladnejšom počasí.
  • Pohodlnosť: Príprava vlastného kakaového mixu doma umožňuje mať k dispozícii rýchly a jednoduchý horúci nápoj kedykoľvek je to potrebné alebo žiadúce.
  • Prispôsobiteľnosť: Domáci mix umožňuje úplnú kontrolu nad ingredienciami, intenzitou chuti a sladkosti, takže môžete upraviť recept presne podľa svojich preferencií.
  • Ekonomičnosť: Výroba vlastného kakaového mixu je často nákladovo efektívnejšia v porovnaní s nákupom predpripravených mixov.
  • Zdravšia voľba: Príprava vlastného mixu vám umožní vyhnúť sa pridaným cukrom a prísadám, ktoré sú často prítomné v komerčných verziách, a namiesto toho sa môžete rozhodnúť pre zdravšie alternatívy a prísady.
  • Daruje vytváranie: Domáci kakaový termix môže byť vytvorený vopred a použitý ako teplý a osobný darček počas sviatkov alebo špeciálnych príležitostí.

Tieto faktory spájajú príjemný gurmánsky zážitok s pohodlnosťou a prispôsobiteľnosťou, čo robí domáci kakaový termix obľúbenou voľbou pre mnohých ľudí.

 Ingrediencie

  • 400 g hustý biely jogurt,
  • 250 g jemný nízkotučný tvaroh,
  • 2 plné polievkové lyžice kakaa (aj viac, podľa potreby, chuti),
  • vanilínový cukor alebo med (podľa chuti),

Postup receptu

1Do misky si pridáme tvaroh a hustý biely jogurt.

Zmiešame tvaroh a jogurt. Foto - Nela

2K tvarohu a jogurtu opatrne preosejeme kakao.

Preosejeme kakao. Foto - Nela

3

Všetky ingrediencie si spolu jemne premiešame.

Jemne premiešame. Foto - Nela

4

Domáci termix dosladíme medom alebo cukrom.

Termix dosladíme. Foto - Nela

5

Kakaový termix dochutíme podľa chuti, obľuby.

Kakaový termix dochutíme. Foto - Nela

6

Domáci termix vrstvíme do sklenených pohárov.

Domáci kakaový termix vrstvíme do pohárov. Foto - Nela
Domáci kakaový termix vrstvíme do pohárov. Foto – Nela

Tip na najlepšie koláče: Keď kakao nemôžete, alebo nechcete využiť, pripravte si vanilkový domáci termix. Na zvýraznenie chuti pridajte vanilínový cukor, najlepšie však zrniečka vanilkového lusku. Sladké maškrtenie želáme. Vyskúšajte aj výborný domáci pribináčik, top recept portálu Ženy v meste

Videorecept

Aké typy kakaa sa odporúčajú použiť pre domáci kakaový termix?

Pripraviť si dokonalý domáci kakaový termix môžete s použitím rôznych typov kakaa, pričom každý prinesie trochu inú chuť a charakter. Tu sú niektoré možnosti:
1. Prírodné kakaové prášky: Neobsahujú žiadne pridané sladidlá a majú bohatú, horko-čokoládovú chuť.
2. Holandsky spracované (alkalizované) kakaové prášky: Tento typ kakaa je chemicky upravený (alkalizovaný), aby mal jemnejšiu chuť a tmavšiu farbu. Holandské kakaové prášky sú známe svojou hladkou a bohatou chuťou.
3. Zosladené kakaové prášky: Tieto produkty obsahujú kakaový prášok a nejakú formu sladidla, a niekedy aj sušené mlieko, takže sú menej hořké a viac používateľsky prívetivé.
4. Kakaové masy: Tie obsahujú kakaové maslo a kakaové prášky v jednom, a majú bohatú, intenzívnu čokoládovú chuť. Vyžadujú si však dôkladnejšie rozpúšťanie.
5. Kakaové bôby alebo niby: Môžete tiež experimentovať s používaním kakaových bôbov alebo kakaových nibs (drobno rozdrvených kakaových bôbov) na prípravu extrémne bohatej a čerstvej kakaovej zmesi.
6. Biela Čokoláda Biela čokoláda: Ak preferujete menej tradičné prístupy, môžete skúsiť aj bielu čokoládu, ktorá pridá kakaovému termixu krémovú a luxusnú chuť, hoci nebude mať typickú horkú chuť kakaa.

Tipy pre Výber Kakaa:
Kvalita: Vždy sa snažte vybrať kvalitné kakaové prášky alebo čokoládu pre najlepšie výsledky.
Sladkost: Majte na pamäti, že rôzne kakaové prášky a čokolády budú mať rôzne úrovne sladkosti a horkosti, takže môžete upraviť množstvo pridaného sladidla podľa svojich preferencií.
Osobné preferencie: Váš výber by mal tiež závisieť od vašich osobných preferencií, či už uprednostňujete horkú, sladkú, bohatú alebo jemnú čokoládovú chuť.
Vyskúšajte rôzne druhy kakaa a nájdite ten pravý mix, ktorý vyhovuje vašej chuti nielen pre domáci kakaový termix.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu