1x hlasované

Prišla nečakaná návšteva a vy nemáte čo ponúknuť pri káve? Alebo máte len chuť na niečo dobré, ale nechcete stráviť pri sporáku veľa času? S kuchárkou Jeme zdravo do 30 minút žiadny problém.

Nájdete v nej zdravé a rýchle recepty zo surovín, ktoré máte bežne doma. Vyskúšajte napríklad kakaový koláčik s čokoládovou polevou.

Kakaový koláčik s čokoládovou polevou

Príprava: 25 minút | Tepelná úprava: 3 minúty | Náročnosť: jednoduché | Počet porcií: 1

Kakaový koláčik s čokoládovou polevou. Foto - Jeme zdravo do 30 minút

Kakaový koláčik s čokoládovou polevou. Foto – Jeme zdravo do 30 minút

Postup receptu

Ingrediencie na koláčik: 1 lyžica kakaa holandského typu, 2 lyžice jemných ovsených vločiek, 1 lyžica celozrnnej hladkej špaldovej múky, ¼ lyžičky kypriaceho prášku do pečiva, 1 lyžička medu v tekutom stave, 2 lyžičky kokosového oleja v tekutom stave, 3 lyžice rastlinného mlieka (alebo polotučného kravského), ½ lyžičky vanilkového extraktu, štipka soli. Na polevu:  20 g horkej čokolády (min. 70 % kakaa), 1 lyžica polotučného kravského mlieka (alebo ovseného,).

  1. Všetky ingrediencie na koláčik zmiešajte v hrnčeku (objem 250 ml) dohladka, vložte do mikrovlnky a pri výkone 750 W ohrievajte asi 90 sekúnd.
  2. Koláčik nechajte 15 minút chladnúť, medzitým si pripravte v inom hrnčeku polevu. Do hrnčeka nalámte horkú čokoládu, prilejte 1 lyžicu mlieka a ohrievajte v mikrovlnke 20 – 30 sekúnd pri výkone 750 W. Potom obsah hrnčeka lyžičkou rozmiešajte na hladkú polevu a nalejte ju na koláčik.
  3. Hotový koláčik s polevou nechajte 10 minút vychladnúť v chladničke a potom podávajte.

TIP: Ak ste nedočkaví, koláčik možno jesť aj bez polevy. Po vybratí z mikrovlnky ho stačí nechať 5 minút postáť, aby trochu vychladol.

Nutričné informácie na 1 porciu: 339 kcal | 6 g bielkovín | 28 g sacharidov | 23 g tukov

Ďalších 90 jednoduchých, rýchlych a zdravých receptov v kuchárke Jeme zdravo do 30 minút

Kuchárka Jeme zdravo do 30 minút je plná zdravých a chutných jedál, ktoré ľahko a rýchlo pripravíte z bežne dostupných surovín. Naučíme vás efektívne si naplánovať pestrý a zdravý jedálny lístok. Dozviete sa, ktoré jedlá môžete bez problémov zamraziť a ušetriť si čas vo chvíľach, keď nebudete mať voľnú ani minútu.

Dozviete sa, čo si pripraviť do škatuľky na obed do práce aj čo variť, aby ste si na jedle pochutnali, aj keď ho na druhý deň ohrejete v mikrovlnke. V piatich hlavných kategóriách servírujeme priehrštie inšpirácie: hlavné jedlá, polievky, dezerty a desiaty, mrazenie a škatuľkovanie. Vyskúšajte aj recept na čučoriedkové mafiny s jogurtom.

ZAČNITE SA STRAVOVAŤ ZDRAVO AJ VY

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu