5x hlasované
Čas prípravy: tak 15 minút,
Počet porcií: 35 (záleží od veľkosti)
 

Skvelé rafaelo guľky, ktoré dokonale patria k Vianociam. Pripravte si s nami jednoduché a nekonečne chutné rafaelo guľky.

Rafaelo guľky

Nemáte čas na pečenie alebo varenie? Vianočné a veľkonočné sviatky sú tu pre vás tiež. Máme pre vás overený recept na webe chutné recepty na rýchle a úžasné Rafaelo guľky.

Na prípravu týchto lahodných guľôčok budete potrebovať len Salko, strúhaný kokos a mandle.

Nepečené sladkosti sú veľmi populárne, pretože na ich prípravu nepotrebujete veľa času. Naše fantastické guľky Rafaelo sú perfektne vyvážené, nie sú príliš sladké.

Komerčne vyrábané guličky rafaelo od známej talianskej cukrárenskej firmy sú sladkosti známe svojou charakteristickou kokosovou a mandľovou príchuťou. Firma ich začala predávať v roku 1990.

Predtým, než sa stali komerčne dostupné, sa podobné cukrovinky samozrejme pripravovali aj doma. Recepty na domáce guličky rafaelo sa objavujú v rôznych kuchárskych knihách a online zdrojoch v stovkách.

Mnoho ľudí si vytvára vlastné verzie týchto sladkostí, kombinujúc rôzne ingrediencie, ako len tie základné ako sú kokos, mandle, kondenzované mlieko a vanilkový extrakt. Domáce guličky rafaelo majú podobný chuťový profil ako komerčné verzie, ale s možnosťou prispôsobiť ich podľa vlastných preferencií. Tak do toho.

Vhodné ako darček

Neviem ako vy, ale u nás sa stratia zo stola takmer okamžite. Urobíte len ham a vybavné. Chutia výborne. Pripraviť si doma rafaelo guľky je jednoducho skvelý nápad z mnohých dôvodov. Dali sme dohromady tie základné.

  1. Čerstvosť a kvalita: Keď si rafaelo guľky pripravíte sami, máte úplnú kontrolu nad kvalitou a čerstvosťou ingrediencií. To vám umožní vytvoriť sladkosť, ktorá je nielen chutná, ale aj vyrobená z najlepších surovín.
  2. Prispôsobenie receptu: Máte možnosť prispôsobiť recept podľa vlastných preferencií. Môžete napríklad pridať viac kokosu, zmeniť druh orechov alebo upraviť množstvo sladkosti.
  3. Ekonomická výhoda: Výroba rafaelo guľok doma môže byť nákladovo efektívnejšia v porovnaní s kúpou hotových v obchode, zvlášť ak plánujete pripraviť väčšie množstvo.
  4. Zábava a tvorivosť: Výroba vlastných rafaelo guľok je zábavný a tvorivý proces. Je to ideálna aktivita, ktorú môžete robiť s rodinou alebo priateľmi. Deti tiež milujú pomáhať s formovaním guľok!
  5. Ideálny darček: Domáce rafaelo guľky sú skvelým a osobným darčekom pre priateľov a rodinu. V balení peknej krabičky alebo obalu môžu byť ideálnym darčekom na sviatky alebo špeciálne príležitosti.
  6. Zdravšia alternatíva: Keď si rafaelo guľky pripravíte doma, môžete obmedziť alebo vynechať pridané konzervanty, farbivá alebo iné nežiaduce prísady, ktoré môžu byť prítomné v niektorých komerčných produktoch.

Takže, či už hľadáte kreatívnu kuchársku aktivitu, chcete ušetriť peniaze, alebo chcete jednoducho vychutnať si čerstvé a chutné rafaelo guľky, pripravenie si ich doma je vynikajúci nápad.

Vďaka tomuto všetkému sa domáce rafaelo guľky stali populárnou sladkou dobrotou, ktorou si mnoho ľudí spríjemňuje chvíle. Pridajte si k nim. Odporúčame vám vyskúšať aj náš recept na

Máme pre vás aj recept na nepečený metrový koláč z bebe keksov, punčovú tortu, rýchle šuhajdy alebo hneď mäkké medovníky či linecké kolieska. Skúste aj ďalšie naše nápady, ako využiť pečené gaštany.

 Ingrediencie

  • cca 180 g strúhaného kokosu,
  • 1 ks Salko (397 g),
  • na náplň: 35 ks lúpaná alebo nelúpaná mandľa,
  • na obaľovanie: zopár lyžíc strúhaného kokosu,

Postup receptu

1Na prípravu rafaelo guliek potrebujeme iba Salko. Nevaríme ho, len ho vylejeme do misky. Ešte si pripravíme nastrúhaný kokos a mandle. Najlepšie asi lúpané, ale ak chcete aj nelúpané.

Pripravíme si salko . Foto - Michal Trško
Pripravíme si salko . Foto – Michal Trško

2K Salku postupne primiešavame strúhaný kokos. Kokosu pridáme toľko, koľko Salko pohltí. Mala by nám vzniknúť lepkavá vláčna hmota, s ktorou sa veľmi dobre pracuje.

K Salku primiešavame kokos. Foto - Michal Trško
K Salku primiešavame kokos. Foto – Michal Trško

3

Z kokosovej hmoty odoberáme malé kúsky, do vnútra vložíme mandľu (lúpanú alebo nelúpanú) , postláčame a tvarujeme guľky, ktoré obalíme v strúhanom kokose.

Vytvarujeme rafaelo guľky, ktoré obalíme v kokose. Foto - Michal Trško
Vytvarujeme guľky, ktoré obalíme v kokose. Foto – Michal Trško

Tip na záver: Množstvo guliek záleží, aké rafaelo guľky si chcete dopriať. Či väčšie, alebo naopak malé. Ak mandle nemusíte, môžeme dať do vnútra ako prekvapenie lentilku, malú lyžičku nutelly, alebo si pokojne vymyslite niečo iné. Dobrú sladkú chuť ! Prípadne vyskúšajte aj tvarohovú plnku do palaciniek. Vyskúšajte aj náš recept na vanilkové rožky bez vajec.

Hotové guľky rafaelo. Foto - Michal Trško
Hotové rafaelo guľky. Foto – Michal Trško

Videorecept

Ako dlho vydržia rafaelo guľky?

Doba trvanlivosti rafaelo guľiek závisí od toho, ako sú skladované. Všeobecne platí, že tieto sladkosti majú pomerne dlhšiu trvanlivosť v porovnaní s inými čerstvými potravinami. Ak sú správne skladované, môžu vydržať približne 2 až 3 týždne.

Ideálne je uchovávať guľky rafaelo v chladnom a suchom prostredí, napríklad v uzavretej nádobe v chladničke. Dôležité je minimalizovať prítomnosť vlhkosti, aby sa zabránilo zmäknutiu kokosovej vrstvy. Ak sa guľky skladujú pri teplote miestnosti, môžu sa skrátiť ich trvanlivosť a stratiť svoju chuť a konzistenciu.

Guľky Raffaello je najlepšie uchovávať v chladničke pri teplote okolo 4-7 °C. Ak sa dá oddelene od iných potravín. Chladné prostredie pomáha predchádzať ich rozpusteniu a udržuje ich pevnú textúru.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu